INICJATYWY, LEKCJE

MATEMATYCZNE ZABAWY

ft1

Dzisiaj, 12 marca, po raz kolejny obchodzono w Polsce Dzień Matematyki.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. W tym dniu organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

W tym roku hasłem przewodnim jest „Matematyka od kuchni”. Tegoroczne obchody objęło patronatem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej.

logo

 

I my włączyliśmy się w obchody Dnia Matematyki poprzez rozwiązywanie różnych zadań matematycznych w książkach, na kartach pracy oraz na platformie matzoo.pl.

http://www.matzoo.pl/klasa1/dodawanie-w-zakresie-10-test_1_191

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s